Koncept Domesi Concept House

Domesi Concept House je projekt architektonického a realizačního studia Prodesi|Domesi a jeho hlavním cílem je poskytnout alternativu k víkendovým a prázdninovým domům, hotelům a chatám a nabídnout kvalitní, důstojnou a dostupnou možnost, jak strávit volný čas s rodinou či přáteli v souladu s naší filozofií a přístupem k architektuře a designu.

Každý dům stojí na jedinečném místě s nezaměnitelnou energií. Místo vždy pečlivě vybíráme, jelikož je základním stavebním kamenem pro každý dům. Výhledy do okolí Vám umožní se nadlouho zahledět do krajiny a utříbit si myšlenky, nebo jen dobít energii v naprostém tichu a klidu. Naším cílem je vytvořit doslova jakési dřevěné lázně, které Vás budou hýčkat, aniž by Vás kdokoli rušil.

Domesi Concept House umožňuje široké veřejnosti „testovací jízdu“ v moderní dřevostavbě se vším všudy. První dům, který vychází z konceptu Futura Freestyle jsme umístili  na pozemek v nádherném prostředí na pomezí Českého ráje a Jizerských hor. V tomto domě můžete zažít přímou zkušenost s moderní dřevostavbou a tímto typem architektury a designu. Jako hosté můžete sami posoudit, jak se v podobné stavbě bydlí a ověřit si na vlastní kůži ergonomii jednotlivých prostor vybavených kvalitním nábytkem v moderním designu. 

Čas ukázal, že naše idea byla správnou volbou. Investici do vlastního bydlení vnímají naši klienti jako nejzásadnější položku rodinného rozpočtu. Postavit Futuru Freestyle v Pulečném a dát příležitost zažít si bydlení na vlastní kůži se nám jednoznačně osvědčilo. To byl také jeden z impulsů, proč jsme se rozhodli na sklonku letošního roku postavit Domesi Concept House 2. Pro tento druhý dům, který jsme postavili v obci Budíkov, v malebném prostředí Vysočiny, jsme zvolili další z našich typových domů - FUTURU NEO. Dům v Budíkově ukazuje v mnohém náš posun od doby, kdy vzniklo Pulečné. Je mimo jiné postaven v pasivním standardu, ovládán inteligentní elektroinstalací a v interiéru najdete mnoho nových prvků (například hliněnou omítku, akustický podhled, zabudované audio atp.) reflektujících nejnovější trendy v návrzích a stavbách Prodesi|Domesi.

Věříme, že se Vám zde bude líbit,

Pavel Horák a Václav Zahradníček