Lokalita & volný čas

Domesi Concept House se nachází ve velice příjemné a klidné oblasti Jizerských hor na okraji obce Pulečný. Obec je od okresního města Jablonce nad Nisou vzdálena 5km. Díky své strategické poloze na okraji CHKO Český Ráj a dobrému dopravnímu spojení nejen s okresním městem, ale i nedalekými sjezdovkami nabízí lokalita jedinečnou směsici vyžití, které uspokojí všechny kategorie návštěvníků.

Středně členitý terén v teplých měsících vybízí k projížďkám na kole a pěší turistice a naopak v zimních měsících láká milovníky lyží a běžek k prozkoumání okolní krajiny. Na své si přijdou i milovníci kultury, pro něž bude lákadlem nedaleké okresní a krajské město Liberec.

Doporučujeme navštívit rozhlednu Kopanina (657m n.m.), kterou postavil na konci 19. Století Klub českých turistů. Z osmnáctimetrové věže uvidíte za příznivého počasí až na špici Ještědu a panorama Lužických hor a Krkonoš.

Pro milovníky horolezectví doporučujeme návštěvu skalního komplexu Suché skály, které tvoří významnou dominantu Maloskalska.

Díky geologickému složení (nenasákavý pískovec s křemitým tmelem) jde o jednu z mála oblastí Českého ráje, kde lze lézt i krátce po dešti. Z tohoto důvodu jsou skály téměř v neustále obleženy horolezci. Od roku 2000 jsou Národní kulturní památkou.

Můžete také navštívit novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako letní rezidence rodu Rohanů. Zámek znají malí i velcí, protože se stal kulisou pro natáčení pohádek Nesmrtelná teta a Zlatovláska.

Opomenout byste určitě neměli Malou Skálu, které dominuje Panteon s novogotickým letohrádkem.