Lokalita & volný čas

Domesi Concept House 2 se nalézá 5km od Humpolce v poklidném srdci kraje Vysočina. Díky této skvělé dispozici si návštěvníci najdou bohaté možnosti využití volného času ať už k procházkám nebo cyklovýletům do blízkého okolí.

Mezi nejbližší památky patří 9km vzdálená Lipnice nad Sázavou, kde můžete navštívit středověký hrad s jedinečnými výhledy do místního kraje založený počátkem 14. století mocným rodem pánů z Lichtemburka. Můžete si zde prohlédnout archeologickou expozici, gotickou kapli a rozsáhlá sklepením s bývalou hodovní síní Jindřicha z Lipé.

To ale není jediné zajímavost tohoto malebného městečka. Lipnice nad Sázavou je známá jako působiště spisovatele Jaroslava Haška, který v místním hostinci „U české koruny“ napsal své nejproslulejší dílo – Osudy dobrého vojáka Švejka. Můžete zde také navštívit jeho památník.

V okolních lesích, které jsou značeny turistickými značkami, jsou zatopené žilové lomy s velkými skalními reliéfy sochaře Radomíra Dvořáka – Bretschneiderovo ucho, Ústa pravdy a Zlatý voči.

Za zmínku také stojí gotické podlipnické kostely, kde jsou zachovány nástěnné gotické malby a které se nacházejí v blízkých vesnicích – v Loukově, Dolním Městě a Řečici.

Milovníkům dobrého jídla doporučujeme restauraci Fabrika v Humpolci, která má řadu ocenění. Namátkou Stavba roku 2012, Nejlepší hotel 2013 a Nejlepší hotel 2014 www.fabrikahotel.cz