Architektura

Při jednání s klienty jsme se poměrně často setkávali s požadavkem domu, jehož užitná plocha by neměla přesáhnout 100m2, s důkladně promyšleným vnitřním uspořádáním. Dalším aspektem pak byl důraz na příznivou cenu. To pro nás byla velká výzva.

Vznikl tak dům s dispozicí  4+kk a užitnou plochou 98m2, který je navržen pro 3 – 4 osoby a který splňuje všechny požadavky moderního bydlení a přitom nerezignuje na kvalitní architekturu. Přízemí je koncipováno jako společenská část a najdeme zde obývací pokoj s kuchyní, jídelnou a pracovnou. Vrchní patro je projektováno jako klidová zóna s třemi komfortními pokoji. Každé podlaží má vlastní sociální zařízení s koupelnou. 

Futura NEO v Budíkově je postavena stavební technologií masivních dřevěných panelů CLT z křížem lepeného dřeva. Roční spotřeba tepla je maximálně 15 kWh na m2. Přirozenou cirkulaci vzduchu řídí rekuperační jednotka s tepelným čerpadlem, která zajišťuje i přípravu teplé vody. Díky použitým technologiím patří Futura NEO do kategorie pasivních domů.

Architektura