Domesi Concept House Budíkov

Domesi Concept House 2 v Budíkově je postaven v pasivním standardu s použitím stavební technologie masivních dřevěných panelů (Novatop). Fasáda je tvořena palubkami z modřínu bez povrchové úpravy. Dřevo tak bude přirozeně stárnout a časem získá šedočernou patinu.

Slavnostní zaměření domu a zahájení stavby proběhlo v létě 2015. Dům byl dokončen na konci roku a své první návštěvníky přivítal v první polovině roku 2016.

Domesi Concept House 2 je v mnohém jiný, než jeho předchůdce. Už jen tím, že se bude jednat o pasivní dům. Princip pasivního domu je dnes již obecně známý a vychází z využívání pasivních tepelných zisků ze slunečního záření a kombinuje je s energií vyzařovaného lidmi a spotřebiči. Roční spotřeba tepla je maximálně 15 kWh na m2 plochy. Což bude i případ domu v Budíkově.

Tak jako jsme chtěli prvním Domesi Concept House rozptýlit obavy z moderních dřevostaveb, tak Domesi Concept House 2 chceme rozptýlit obavy z pasivních domů. Chceme ukázat, že se už dávno nejedná o nevzhledné laboratoře, ve kterých se nedá příliš bydlet. Domesi Concept House 2 bude mít všechny atributy a kvality dřevostaveb Domesi s dotaženým interiérem a komfortem, který k Domesi patří.

Věříme, že se Vám zde bude líbit,

Pavel Horák a Václav Zahradníček

Domesi Concept House Budíkov